تبلیغات
باید زیاد مطالعه كنیم تا بدانیم كه هیچ نمی دانیم (مونتسكیو) - همه چیز درباره " پلنگ صورتی" + عکس
Welcome To http://http://majalle-ghomes.mihanblog.com
 
منوی اصلی

صفحه نخست

پست الكترونیك

نامه به مدیر

قالب وبلاگ


نویسندگان

محمد دربان ( 410 )


موضوعات

ترفند موبایل ( 5 )
مسایل زناشویی ( 8 )
خواستگاری و ازدواج ( 7 )
خواص میوه ها ( 2 )
هنر آشپزی ( 6 )


آرشیو ماهانه

مرداد 1389 ( 46 )
تیر 1389 ( 78 )
فروردین 1389 ( 178 )
اسفند 1388 ( 121 )


لینكدونی

قالب های توپ برای شما
نرم افزار ارسال پیام انبوه (-)
وبلاگ آموزش ارایش و رنگ مو (-)
دفترچه وبلاگ خاطرات رونیک (-)
تا حالا دیدی یك گزارشگر دست توی بینیش بكنه ؟ ( 5254 )


آرشیو لینكدونی


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :
افراد آنلاین: نفر


طراح قالب

طراح قالب : ساسان نوبخت

www.iroweb.com


مقدمه صورتی:

پلنگ صورتی شخصیت اصلی مجموعه ای از فیلم های کوتاه انیمیشنی است. این کاراکتر اولین بار در سکانس آغازین و پایانی فیلم زنده ی پلنگ صورتی (سال 1963 ) با نقش آفرینی پیتر سلرز ظاهر شد. شهرت و محبوبیت این کاراکتر انیمیشنی بعد از اكران فیلم باعث ایجاد یک سری انیمیشن مخصوص به خود شد. این شخصیت در سکانس آغازین همه ی فیلم های دیگر پلنگ صورتی بجز فیلم "تیری در تاریکی"  و "کاراگاه کلوزو"  ظاهر شد. بعدها حدود 124 انیمیشن کوتاه با این شخصیت ساخته شده (برای پخش در سینما ها و تلویزیون ). در سپتامبر سال 2007 این کارتون توسط کانالهای تلویزیونی Boomerang ، Voom HD Networks ،Animania HD   و Teletoon Retro پخش شد و تمامی این کارتون ها بر روی DVD به بازار رفت.

 

 freleng

فریز فرلنگ، خالق پلنگ صورتی

 

استودیوهای صورتی:

اولین حضور شخصیت کارتونی پلنگ صورتی در سکانس آغازین فیلم زنده ی آن (که این سكانس انیمیشنی توسط فریز فرلنگ کارگردانی شد) چنان موفقیتی را برای کمپانی United Artists به همراه داشت که این کمپانی یک قرارداد چندین ساله با فرلنگ و استودیوی او "فرلنگ- دپاتی" (DePatie-Freleng ) امضا کرد تا بدین صورت مجموعه ای از کارتون های کوتاه پلنگ صورتی را تولید کنند.

 

در اولین فیلم پلنگ صورتی با نام The Pink Phink محصول سال 1964 پلنگ صورتی را در حال اذیت کردن یک فرد ریش سفیدی ملقب به " مرد کوچک "  ( کاریکاتور فریز فرلنگ ) می بینیم و او دائما خانه ی آبی رنگ او را رنگ صورتی میزند. فیلم The Pink Phink جایزه ی اسكار بهترین انیمیشن کوتاه را در سال 1964 از آن  خود کرد و انیمیشن های کوتاه بعدی در این مجموعه نیز موفقیت های بسیاری در پی داشت  که در آنها  اغلب این دو شخصیت مقابل هم قرار می گرفتند.

 

در اولین انیمیشن های پلنگ صورتی، این شخصیت بسیاری از اوقات ساکت بود و حرفی نمی زد تنها در دو فیلم سینمایی Sink Pink و Pink Ice دیالوگ هایی را بر عهده داشت. "ریچ لیتل" (Rich Little ) گویندگی این شخصیت را در فیلم های اخیر بر عهده داشت که در واقع همان کاری را می کرد  که David Niven بازیگر نقش دزد الماس در فیلم زنده ی آن انجام می داد. در تمامی فیلم های کوتاه پلنگ صورتی از موسیقی جازی استفاده شده که هنری مانچینی برای فیلم زنده ی سال  1963  ساخته بود، البته در ساخت این کارتون ها از موسیقی های ساخته ی ولتر گرین و ویلیام لاوا نیز استفاده شد.

 

 

شو تلویزیونی پلنگ صورتی (The Pink Panther Show ):

Pink_Pantherدر پاییز 1969، تلویزیونNBC طی برنامه ای با عنوان  The Pink Panther Show  کارتون پلنگ صورتی را شنبه ها صبح پخش می کرد. این تلویزیون قسمت خنده دار دیگری نیز به کارتون های اوریجینال افزوده بود که در آن ماروین میلر در بیشتر قسمت هایی که پلنگ صورتی و کاراگاه کلوزه در کنار هم بودند به عنوان راوی داستان با آنها حرف می زد.

 

فیلم های کوتاه پلنگ صورتی که بعد از سال  1969 ساخته شده بودند به منظور پخش از تلویزیون و سینما تولید می شدند که معمولا ابتدا تلویزیون پخش می کرد و بعد کمپانی United Artists آن را به سینماها توزیع می کرد. یکی از این برنامه های تلویزیونی " شو تلویزیونی پلنگ صورتی" (The Think Pink Panther Show ) بود. مجموعه های مشابه این نیز برای پخش از تلویزیون و سینماها ساخته شد که از جمله ی آنها می توان به این کارتون ها اشاره کرد:

مورچه و مورچه خوار (The Ant and the Aardvark )، وزغهای تگزاس (Texas Toads )، هوت كلوت (Hoot Kloot ) و میستر جاو (Misterjaw ). همه این كارتونها به همراه پلنگ صورتی در شو تلویزیونی پلنگ صورتی به نمایش در می آمدند.

 

مجموعه ای از انیمیشن های کوتاهی نیز با عنوان "بازرس" (The Inspector( ساخته شد که در آن کاراگاه کلوزو و همکار اسپانیایی زبانش گروهبان دو-دو (Deux-Deux ) حضور داشتند ("Deux " کلمه ای فرانسوی به معنی "دو" است). مجموعه های دیگری هم توسط کمپانی فرلنگ-دپاتی ساخته شد، که شامل این کارتون ها بودند : The Dogfather ، Roland and Rattfink ، The Blue Racer و Crazylegs Crane .

در سال 1976 مجموعه کارتون های نیم ساعته به شکل کارتون های 90 دقیقه ای بازسازی شدند مثل The Pink Panther Laugh and a Half Hour and a Half Show .  این نسخه شامل یک بخش زنده ای نیز بود  که توسط میزبان برنامه لنی شولتز کمدین معروف اجرا می شد. او در این برنامه نامه ها و جوك های بینندگان را نیز می خواند. به دلیل اینکه  این نسخه با شکست مواجه شد، در سال 1977 دوباره به نسخه اصلی نیم ساعته ی خود بازگشت.

 

 

در سال 1978 ، بعد از 9 سال پخش متمادی پلنگ صورتی از تلویزیون  NBC  ، یک فصل آن نیز توسط تلویزیون ABC پخش شد. 16 اپیزود از این شبکه پخش شد که شامل 32 کارتون جدید پلنگ صورتی بود. سرانجام کمپانی United Artists این کارتون ها را به سینما ها عرضه کرد.

 

برنامه های تلویزیونی كه به تقلید از پلنگ صورتی ساخته شد و از شو تلویزیونی پلنگ صورتی پخش می شد شامل این مجموعه ها بودند:

 

- The Inspector بصورت سینمایی از سال 1965 تا سال 1969

- Roland and Rattfink بصورت سینمایی از سال 1968 تا سال 1971

- The Ant and the Aardvark بصورت سینمایی از سال 1969 تا سال 1971

- Tijuana Toads بصورت سینمایی از سال 1969 تا سال 1972

- The Blue Racer بصورت سینمایی از سال 1972 تا سال 1974

- Hoot Kloot بصورت سینمایی از سال 1973 تا سال 1974

- The Dogfather بصورت سینمایی از سال 1974 تا سال 1976

- Misterjaw بصورت تلویزیونی در سال 1976

- Crazylegs Crane بصورت تلویزیونی در سال 1978

 

 

دیگر پخشهای تلویزیونی صورتی:

استودیوی DFE آخرین استودیویی بود که انیمیشن هایی برای پخش در سینما ساخت و پس از آن تولید پلنگ صورتی و دیگر مجموعه ها در سال 1980 متوقف شد. در آن سال کارتون های نیم ساعته بطور همزمان از چندین شبکه پخش می شد. به دلیل تعهدات قراردادی بیشتر کانال های تلویزیونی این مجموعه ها را بجای صبح، عصر ها پخش می کردند. در پاییز سال 1983 کارتون های مجزایی از پلنگ صورتی برای پخش از چندین ایستگاه تلویزیونی توزیع شد، البته با حذف بخش خنده داری که تلویزیون NBC به آن اضافه کرده بود. شرکت MGM  در اواخر سال 2004 در بریتانیا و بعد ها در فوریه ی 2006 در ایالات متحده، تمامی کارتون های پلنگ صورتی را بر روی DVD به بازار داد.

 

 

دیگر مجموعه های پلنگ صورتی:

بعد از آنکه پخش کارتون پلنگ صورتی در سینماها متوقف شد، کمپانی فرلنگ-دپاتی شروع به ساخت چند کارتون ویژه ی پلنگ صورتی برای تلویزیون ABC کرد. اولین کارتون ویژه در سال 1978 با عنوان A Pink Christmas   تولید شد که در آن پلنگ صورتی در سرمای شدید نیویورک گرسنه و تشنه به دنبال غذا می گشت. دو کارتون ویژه ی دیگر با عنوان Olympinks در سال 1980 و Pink At First Sight در سال 1981 بعد از پخش در سینماها به تلویزیون راه یافتند. در نوامبر سال 2007 این سه کارتون ویژه بر روی یک DVD تحت عنوان The Pink Panther: A Pink Christmas ساخته ی کمپانی MGM Home Entertainment و کمپانی 20th Century Fox Home Entertainment  توزیع شد.

 

استودیو در سال 1981 به Marvel Comics فروخته شد و به نام کمپانی Marvel Productions معروف شد. در سال 1984 مجوز ساخت پلنگ صورتی به کمپانی  Hanna-Barbera Productions داده شد که آن هم اقدام به تولید مجموعه ی Pink Panther and Sons کرد، در این مجموعه که صبح روز شنبه پخش می شد پلنگ صورتی دو پسر به نام های Pinky و Pankyداشت.

 

 A Pink Christmas

 

سری جدیدی از کارتون ها هم با نام The Pink Panther ساخته ی کمپانی MGM ، در سال 1993 بطور همزمان از چندین شبکه ی تلویزیونی پخش شد که مت فریور صداپیشگی پلنگ صورتی را بر عهده داشت. برخلاف بیشتر کارتون های کلاسیک که در عنوان آنها کلمه ی "pink " دیده می شد، درعناوین این کارتونها از "panther" استفاده می شود.

 

در جولای 2007 کمپانی  MGM و Jordan's Rubicon با همکاری یکدیگر شروع به ساخت مجموعه ی Pink Panther and Pals   کردند که داستان یک پلنگ نوجوان و دوستانش را به تصویر می کشید. در پاییز 2009 ، 26 اپیزود از این مجموعه ی تلویزیونی در سطح جهانی از شبکه ی Cartoon Network پخش شد.

 

لیست شوهای تلویزیونی كه پلنگ صورتی در آنها پخش می شد از این قرار است:

- The Pink Panther Show از كانل NBC از سال 1969 تا سال 1980

- Pink Panther and Sons از سال 1984 تا سال 1985

- The Pink Panther از سال 1993 تا سال 1995

- Pink Panther and Pals از سال 2009

 

دنیای صورتی ....

- در اسپانیا کیکی با لایه ی صورتی رنگ به اسم  Pantera Rosa به معنی پلنگ صورتی به فروش می رود.

- تم آغازین پلنگ صورتی در آگهی شركت نایك با عنوان Pink Mercurial Vapor IV استفاده شد كه در آن فرانك ریبری، بازیكن فرانسوی، ادای پلنگ صورتی را در می آورد.

- امروزه پلنگ صورتی تبدیل به یکی از شخصیت های دوست داشتنی در تبلیغات شده است. در یکی از پیام های بازرگانی،  Regis Philbin ، شخصیت تلویزیونی آمریکایی را در حال صحبت با یک راننده تاکسی می بینیم، بعد از آنکه نمای دوربین عوض می شود، همه متوجه می شوند که راننده تاکسی همان پلنگ صورتی بوده است.

نقد صورتی:

جری بک یکی از مورخین پلنگ صورتی می گوید: انیمشن کلاسیک در دهه ی 60 بطور کامل از بین رفته و هر کسی به نوعی از دور خارج شد. اما خالقان پلنگ صورتی به آنچه که رسیده بودند راضی نشدند و به تلاش هایشان افزودند. آنها کاری کردند تا انیمیشن هایشان متفاوت از  کارتونهای برادران وارنر   Warner Bros    یا دیزنی باشد . آنها با روش ها و ایده های جدیدتری وارد کار شدند. به غیر از انیمیشن های آنها  تنها انیمیشن مهم دهه ی 60 کارتون  Yellow Submarine  بود. بهترین کارگردانان انیمیشن از جمله Hawley Pratt, Gerry Chiniquy, Robert McKimson وSid Marcus   به سوی ایده های جدیدتری روی آوردند و John W. Dunn  یکی از نویسندگان خبره ی داستان از حامیان آنها به شمار می رفت. بعد از دوران طلایی انیمیشن در دهه ی 1940 و 1950 آنها مجبور به استفاده از امکانات محدودتری شدند. در این دوران خالقان پلنگ صورتی از تم های عجیب و غریب، جناس های تصویری و نمایش صامت استفاده ی بهینه ای کردند و این تصاویر را با موسیقی اصلی پلنگ صورتی ساخته ی هنری مانچینی همراه کردند. این رویکرد کلی یادآور فیلم های صامت چارلی چاپلین و کیتون بود.

 

 pinkpan2

 

پلنگ صورتی نیز محدود به یک کارتون 6 دقیقه ای کلاسیک شد، درحالیکه کارتون های کمدی سبک  معاصر با آن از جمله The Flintstones   برای پخش در شبکه ی تلویزیونی در حدود 30 دقیقه بودند.

در مصاحبه ای که با همکاران فرلنگ در سال 2006 به عمل آمد، آنان عامل اصلی موفقیت هنری او را ناشی از حس زمان بندی خلاقانه اش می دانند. به عقیده ی آنان، فرلنگ خودش نیز پلنگ صورتی را یکی از دستاوردهای بسیار عالی خود می دانست.


مطالب پیشین

  بی من راحت بودی ؟  ( - نظر )
  كشف سنگ‌نوشته مرقد امام رضا(ع)  ( - نظر )
  10 پایتخت باستانی جهان  ( - نظر )
  معنای پاسارگاد چیست؟  ( - نظر )
  ماشین های آینده 2010   ( - نظر )
  8 نوع دوستی که خانمها به داشتن آنها در زندگیشان نیاز دارند!  ( - نظر )
   تفاوت عشق با وابستگی  ( - نظر )
  جدایی هم اصولی دارد  ( - نظر )
  چگونه طرف مقابل را بشناسیم؟  ( - نظر )
  10 حدیث از حضرت زهرا (س)   ( - نظر )
  باتری گوشی را با تكان دادن شارژ كنید  ( - نظر )
  ابن‌الرضا خوانساری که بود؟   ( - نظر )
  آماده شدن دختر برای زایمان در آینده   ( - نظر )
   در صورت ابتلاء فرد به بیماری مهلک، پزشک باید به او بگوید مرگ در راه است یا خیر؟   ( - نظر )
  شیوه‌های پیشگیری از خفگی کودکان هنگام غذا خوردن  ( - نظر )
  چطور امضایی شیک و جالب داشته باشیم  ( - نظر )
   بلد هستید به درستی جلوی دهان خود را هنگام عطسه کردن، بگیرید؟  ( - نظر )
  20 ماده‌ای که باعث بروز سرطان می‌شوند.  ( - نظر )
  مردان هم بارداری را تجربه می‌کنند!!  ( - نظر )
   راهنمای خرید ماشین ظرفشویی  ( - نظر )
  استرس ، میل جنسی را كم می‌کند  ( - نظر )
  نفخ شکمی؛ دلایل ایجاد و روش‌های درمان  ( - نظر )
  چشم چرانی آقایون: سرگردان بودن چشم یا سرگردان بودن دل  ( - نظر )
  چند نکته‌ی مهم برای دخترخانم‌ها (قبل از برقراری ارتباط عاطفی عمیق در دوران نامزدی)  ( - نظر )
  همجنس گرایی: صحیح یا غلط؟  ( - نظر )
  آنچه باید درباره الکترولیز بدانید  ( - نظر )
  با تیرگی دور چشم چه‌کار کنیم؟  ( - نظر )
  فتوای جنجالی بوسه دختران و پسران   ( - نظر )
  نادیده گرفتن اتباع افغانی در آبسرد موجب کمبود امکانات رفاهی شده است  ( - نظر )
  چیكن ماسالا (غذای هندی)  ( - نظر )


منوی كاربری

Make Your HomePage    Email To Admin    Add to Favorites

پیغام مدیر : ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد عرض می كنم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد . نقطه نظرات خود را برای بهبود وبلاگ مطرح نمایید .

متشكرم   


صفحات وبلاگ


لوگوی ما--------------------
كد لینك ما :


نظرسنجی

» شما طرفدار كدام یك از نامزد های انتخاباتی زیر هستید؟خبرنامه

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه زیر از به روز شدن وبلاگ آگاه شوید :

 
اضافهحذف

همچنین برای دریافت مطالب آموزشی اینجا عضو شوید :لینك دوستان

رفع مشكلات وبلاگنویسان
سایت آموزش ایرانیان
linke98
record20
فقط حیدر امیرالمومنین است
اردی بهشتی ها
هر چی می خوای بخر
تنها در شب
وبكده ی عشق
سام سبد رپ ایرانی
خوشگل ترین ها
عكس های دیدنی
فیلتر شكن موزیك
جاده ی متروكه
قالب های حرفه ای برای شما
آموزش هر آنچه شما بخواهید
سایت تخصصی آموزش ایرانیان


کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
All Rights Reserved 2006 © by majalle-ghomes
This Themplate Designed By Sasan Nobakht